WorldTech, s.r.o. — our future is your tomorrow

Služby » Networking » Správa

Ilustrační fotografie

Služba určena zejména firmám provozující počítačovou síť, které nemají zřízeno pracovní místo z oboru IT — administrátor sítě. Rovněž tak vhodné pro domácnosti, které chtějí mít své PC zabezpečené proti virové nákaze a škodlivému software a samozřejmě optimalizované pro maximální výkon.

Správa počítačů v síti zahrnuje tyto služby:

  • instalace bezpečnostních záplat a aktualizace operačního systému a dalšího software
  • optimalizace registru Microsoft Windows
  • doporučení k instalaci HW komponent pro optimálnější chod PC
  • bezpečnostní audit počítače včetně návrhu na zabezpečení
  • instalace detekčního software pro zachycení virů, spyware a adware
  • optimalizace síťového rozhraní počítače

Většina činností spojených s analýzou, zabezpečením a aktualizací operačního systému nevyžaduje fyzickou přítomnost technika u spravovaného PC. Této možnosti lze tedy využít a správu počítače provádět vzdáleně z našeho datového centra.

Vzdálenou správou se rozumí softwarová údržba počítače prostřednictvím počítačové sítě, nejčastěji sítě Internet. V dohodnutý čas, kdy nepracujete na počítači, se technik z našeho datového centra připojí k tomuto PC a provede pravidelnou kontrolu systému na přítomnost škodlivého software, virů, nefunkčnosti či chybovosti některých částí systémů nebo instalovaného software a zjištěné závady odstraní. Samozřejmostí je udržování stálé aktuálnosti operačního systému a dalších instalovaných programů, které aktualizaci prostřednictvím Internetu umožňují.

Pro využívání vzdálené správy je nutné splnit tyto podmínky:

  • mít stabilní připojení k Internetu o minimální datové propustnosti 512/512 Kbps
  • mít nainstalován operační systém Microsoft Windows XP, Vista nebo 7
  • mít nainstalován námi dodaný software VPN klient
Ilustrační fotografie

Před případným zřízením této služby je nutná návštěva našeho technika, který na místě určí, zda je pro Vaše PC vzdálená správa vhodná. Pokud ano, provede nutné nastavení a instalaci podpůrného software.

Ceny jsou určeny individuálně dle specifických požadavků. Měsíční paušální platba za správu jednoho počítače začíná již na 500,- Kč včetně DPH. Základní cena obsahuje 1x měsíčně analýzu počítače, odstranění případného škodlivého software a aktualizaci OS. Pokud správa počítače není prováděna vzdáleně nebo v naší provozovně, k ceně je nutné zahrnout náklady na dopravu 10,70,- včetně DPH / km. Při vyšším počtu spravovaných PC, zejména u firem, je cena stanovena smluvně.

Kontaktujte nás pro více informací.